Унгария успя да измъкна равенството срещу световния шампион Франция и направи 1:1 в Будапеща. Унгарците откриха резултата чрез Фиола в края на първото полувреме, а Гризман изравни.

В 13-та минута Бензема стреля, но Гулаши спаси удара му, а при добавката вратарят на унгарците отрази и удар на Гризман, но при изстрела на играча на Барселона беше вдигната и засада.

Унгарците откриха резултата във втората минута от добавеното време на първата част. Атила Фиола проби, навлезе в наказателното поле и реализира за 1:0.

В 59-та минута удар на Осман Дембеле срещна гредата.

В 66-та минута Франция изравни. Мбапе навлезе в наказателното поле подаде и Вили Орбан се опита да изчисти, но прати топката право в Антоан Гризман, който вкара за 1:1.

До края на мача французите опитаха да обърнат резултата, но не успяха.

Така ситуацията в групата на смъртта на Евро 2020 стана доста интересна. Франция е с четири точки, Португалия с три, Унгария с една точка, а Германия е без точка.

След час започва и двубоят между Германия и Португалия.

В последните мачове от груповата фаза унгарците играят с Германия, а Португалия ще срещне Франция.