Украйна победи с 2:1 след продължения Швеция в последния осминафинал на Евро 2020 и си осигури място на четвъртфиналите в турнира. След 1:1 в редовното време Довбик донесе успеха на украинците в последните секунди на продължението.

В 27-та минута Ярмоленко с хубав пас намери Зинченко в наказателното поле, който с хубав удар от воле откри резултата.

В 43-та минута Емил Форсберг стреля от дистанция, получи се рикошет и топката влетя в мрежата на украинците за 1:1.

През втората част Форсберг удари две последователни греди за шведите. За Украйна Сидорчук също нацели гредата.

Двата отбора не си вкараха нов гол и се стигна до продължения.

В 98-та минута Швеция остана с човек по-малко. Опасно влизане на Даниелсон срещу Беседин доведе до червен картон, който бе показан след разглеждане на ситуацията с ВАР.

Мачът вървеше към изпълнение на дузпи, но украинците вкараха гол в първата минута от добавеното време на продължението.

В 120-а минута Зинченко центрира към Довбик, който засече отблизо и донесе историческото класиране на Украйна. Отборът за първи път достигна до четвъртфиналите на европейско първенство.

Украйна ще играе срещу Англия на четвъртфиналите на 3 юли, а двубоят ще се играе в Рим.