Уелс победи Турция с 2:0 и записа първа победа на Евро 2020. Турците сведоха до минимум шансовете си за елиминациите след това поражение.

В 42-та минута Аарън Рамзи вкара за 1:0, след като беше изведен чудесно от Гарет Бейл, който пусна дълъг пас към играча на Ювентус в наказателното поле.

В 60-та минута Гарет Бейл нахлуваше в наказателното поле, но беше фаулиран от Зеки Челик и Уелс получи дузпа. Бейл застана зад топката, но стреля над вратата.

В последните секунди на двубоя Конър Робъртс направи 2:0 за Уелс. Бейл проби в наказателното поле подаде към Робъртс, който оформи крайния резултат.

С успеха Уелс събра три точки и се изравни с Италия, която също има три точки. Без спечелена точка са Швейцария и Турция.

По-късно днес е вторият мач в групата между Италия и Швейцария.

В последните си мачове от групата Уелс играе с Италия, а Турция ще срещне Швейцария.