ЦСКА-София победи с 3:1 Лудогорец в среща от първата шестица. С този успех армейците дръпнаха с три точки на Локомотив преди решителната среща за среброто между двата отбора в събота. Победата беше първа за ЦСКА като домакин в първенството срещу Лудогорец.

В 4-та минута след центриране на Греъм Кери Юрген Матей успя да засече с глава и откри резултата.

В 54-та минута Кери подаде с глава в наказателното поле към Бисмарк Чарлс, който засече от точката на дузпата и удвои резултата.

В 59-та минута Кирил Десподов изведе чудесно Сисиньо, който преодоля Бусато и намали резултата.

В 62-та минута Федерико Варела центрира от фаул в наказателното поле, а Мено Кох успя да засече и вкара за 3:1.

В последните секунди ЦСКА получи дузпа за нарушение на Сантана срещу Кайседо. Потърпевшият реализира за крайното 4:1.

С успеха ЦСКА дръпна с три точки пред Локомотив в битката за среброто два кръга преди края. ЦСКА е втори с 59 точки, а Локомотив трети с 56 точки.

Лудогорец доигра мача с 10 човека, след като Мавис Чибота си изкара втори жълт картон.

В събота в директната битка за среброто Локомотив приема ЦСКА в Пловдив.

С днешното равенство между Арда и ЦСКА 1948 в Кърджали - 0:0 Локомотив си осигури и на практика минимум бронзовите медали от първенството. Тимът за първи път ще спечели медали от първенството от 2005-а година.