Нападателят на Байерн Роберт Левандовски е на път да направи сезон, какъвто и Меси и Роналдо не са правили. Полякът заби 4 гола на Цървена звезда в мача от Шампионската лига и вече има 26 попадения само за 17 мача до момента. Това прави гол на всеки 57 минути, което е със 7 минути по-бързо от най-добрия сезон на Меси в Испания и Европа през 2012-2013 година. Тогава аржентинецът вкара 46 гола в 32 мача в Испания и още 8 в 11 срещи в Шампионската лига, в която Барса отпадна в полуфинала с катастрофалното 0:7 в двата мача с Байерн. Върховото постижение на Роналдо по ефективност пък е от сезон 2013-2014 година в Реал – гол на всеки 73.6 минути. Тогава той реализира 31 гола за 30 мача в Испания и 17 попадения за 11 срещи в Шампионската лига.

В Бундеслигата остават още 24 кръга, а в Шампионската лига предстоят елиминациите, но Левандовски е в такава смъртоносна форма, че е в състояние на подобри рекордите на двамата големи на съвременния футбол. Въпреки че е на 31-годишна възраст. Той ес нарежда до Меси и Роналдо като едва третият футболист, записал 25 гола или повече  в първите си 20 мача.