Тотнъм разсипа Манчестър Юн на Олд Трафорд с 3:0 в дербито от поредния кръг на английската Премиър Лийг. Шпорите нанесоха своя удар след почивнката, когато с два гола само за 2 минути нокаутираха червените дяволи и решиха мача, отбелязвайки още едно попадение в края на срещата. За Юнайтед това бе втора загуба от началото на сезона, която още повече ще задълбочи кризата в тима и ще засили критиките към мениджъра Жозе Моуриньо.

След равностойно първо полувреме Тотнъм се развихри и набързо вкара два гола. В 50-та минута Хари Кейн се извиси и с глава насочи топката в горния ляв ъгъл на вратата. Само 2 минути по-късно шпорите разиграха перфектна акция. Ериксен бе изведен на десния фланг и центрира към точката на дузпата, където Лукас Моура нахлу и от движение бе точен за 0:2. Домакините натиснаха, но организиранат отбрана на лондончани не ми остави много шансове. От другата страна пък Деле Али и Кейн можеха да вкарат трети гол. Това все пак се случи в 83-ата минута, когато Лукас Моура напредна на скорост, успя да премине през шпагата на Крис Смолинг и останал очи в очи с Де Хеа вкара за 0:3, отбелязвайки второто си попадение в мача.