Тотнъм и Арсенал не излъчиха победител и завършиха 1:1 в дербито на северен Лондон от английската Пемиър Лийг. "Артилеристите" поведоха в началото след гол на Рамзи в 16-ата минута, но Хари Кейн изравни от дузпа в 74-ата минута. Тя обаче бе доста спорна, тъй като нападателят бе в засада при центрирането, след което бе бутнат от Мустафи в наказателното поле. Секунди преди края реферът даде още една съмнтелна дузпа, този път за Арсенал, но Обамеянг я пропусна. В самия край Торейра, който влезе за Арсенал на почивката, получи червен картон за грубо влизане в краката на защитника на Тотнъм Дани Роуз.

Крайният резултат не устройва и двата отбора. Тотнъм спечели една точка от последните си три мача, изостана от лидерите и вече третото място не е толкова сигурно. Арсенал пък е в битка с Манчестър Юнайтед и Челси за четвъртата позиция и двата отбора ще имат шанс да се доближат или изпреварят “артилеристите”.