Дания успя да се класира за осминафиналите на Евро 2020. В решителна среща в Копенхаген датчаните победиха с 4:1 Русия и посветиха класирането си на Кристиан Ериксен, който получи сърдечен арест по време на първия мач на тима срещу Финландия.

Датчаните откриха в 38-та минута след страхотно изпълнение на Микел Дамсгард, който получи топката от дъгана на наказателното поле и със страхотен шут вкара за 1:0.

В 59-та минута Роман Зобнин сгреши фатално и върна топката към вратаря, но вместо това я предостави на Юсуф Поулсен, който удвои преднината на домакините.

В 68-та минута Русия получи дузпа и Артьом Дзюба вкара за 1:2.

В 79-та минута руският вратар направи две поредни спасявания, но при третото не успя, след като Андреас Кристенсен с топовен шут извън наказателното поле го простреля за 3:1.

Крайното 4:1 оформи Йоахим Меле в 82-та минута. Той беше изведен от Хьойберг и не сгреши.

Така Белгия спечели групата с 9 точки, Дания остана втора с три, Финландия е трета с три и ще очаква развоя на другите групи, а Русия завърши на последното място също с три точки.

Дания ще играе срещу Уелс на 26 юни в Амстердам в осминафиналите в турнира.