Спартак пропусна още една възможност да остане в Югоизточната трета лига. Тимът направи 2:2 у дома срещу Ямбол и вече има съвсем минимални шансове да оцелее.

В 60-та минута Георги Георгиев успя да откри резултата, но Сашо Андонов успя да изравни.

В 70-та минута Любо Цеков отново изведе пловдивчани напред в резултата, но Венци Славов изравни за крайното 2:2.

С това равенство Спартак остана на 17-то място с 27 точки и вече е на три зад Несебър, който победи у дома последния Верея с 6:0.

Два кръга преди края на първенството Спартак гостува на Хасково и приема Атлетик Куклен, а  Несебър е гост на Борислав Първомай и приема Ямбол. Спартак има предимство ако двата отбора завършат наравно заради по-добри показатели в преките срещи.