Словакия поднесе изненада в първия си мач на Евро 2020. Отборът, който заедно с Финландия и Северна Македония бяха определяни за най-големите аутсайдери на шампионата, победи с 2:1 Полша. Поляците бяха считани за сигурни втори в групата Е.

В 18-та минута Роберт Мак откри резултата за словаците. Мак пое топката от тъча справи се с двама играчи на поляците и проби в наказателното поле и отправи удар в близкия ъгъл на Шчесни. Вратарят успя да докосне топката, но тя влетя в мрежата му.

В последните секунди на първата част Мачей Рибус намери добре в наказателното поле Карол Линети, който засече центрирането по тревата и изравни резултата.

В 62-та минута Полша остана с 10 човека, след като Гжегож Криховяк получи втори жълт картон и беше изгонен.

В 69-ата минута Словакия отново излезе напред в резултата. След центриране от корнер топката достигна до Милан Шкриняр, който овладя и с превъзходен удар от точката на дузпата не остави никакви шансове на Шчесни за 2:1.

По-късно днес е вторият мач от групата между Испания и Швеция от 22:00ч.

На 18 юни Словакия играе с Швеция в Санкт Петербург, а Полша ще гостува на Испания в Севиля.