Финландия победи Дания с 1:0 в поредна среща от Евро 2020. Двубоят беше спрян заради инцидент с Кристиан Ериксен в края на полувремето, но беше подновен час по-късно и се доигра.

В 7-та минута Йонас Винд стреля, но стражът на финландците - Храдецки изби в корнер.

В 15-та минута Храдецки се намеси добре и при удар на Пиер-Емил Хойберг.

В 19-та минута финландския вратар отчая и Мартин Брейтуейт.

Ужас на Евро 2020, борят се за живота на звезда на Дания, прекратиха мачаИнцидентът се случи в края на първото полувреме

Финландия поведе в 60-ата минута. Тогава Йоел Похинпяло простреля Каспър Шмайхел с глава от близко разстояние.

Дания направи опит да отговори с пореден удар от разстояние. Юсуф Поулсен гърдира и Даниел Вас стреля в 69-ата минута, но над вратата.

В 74-ата минута датчаните получиха право да изпълнят дузпа, но тя бе пропусната от Пиер-Емил Хьойберг, тъй като той отправи слаб удар в левия ъгъл на Храдецки и последният улови топката. Три минути преди края Лукас Харедцки увисна при центриране, но домакините не се възползваха от тази грешка.

На 16 юни Финландия играе с Русия в Санкт Петербург, а 17 юни Дания приема Белгия в Копехаген.