Швеция победи Словакия с 1:0 и направи важна крачка за класиране към елиминациите на Евро 2020. Четвърти рефер в двубоя беше българският арбитър Георги Кабаков.

След слабо първо полувреме второто имаше по-сериозни положения.

Робин Олсен трябваше да се намесва след удар с глава на Куцка. Шведите отговориха бързо с удар с глава от Аугустинсон, но вратарят Дубравка направи блестящо спасяване.

Последва и удар на Исак, но Дубравка се намеси.

В 77-та минута шведите стигнаха до дузпа, след като Исак изведе чудесно Робин Куайсон, а вратарят на словаците го събори в наказателното поле. Емил Форсберг беше точен от наказателния удар и вкара важния гол за шведите.

Шведите събраха четири точки след успеха, Словакия остана с три точки, а по-късно днес играят Испания и Полша. Испанците са с една точка, а поляците без спечелена точка.