Луис Суарес вдъхнови Барселона за обрат срещу Интер на Ноу Камп в мач от втория кръг на груповата фаза на Шампионската лига. Уругвайският нападател, известен с прозвището си Канибала, заради навика си да хапе противникови защитници, вкара и двете попадения за победата с 2:1, а първото бе истински шедьовър. Интер поведе с ранен гол на Лаутаро Мартинес. Още в 3-тата минута той се възползва от ришокет пред пеналта на домакините, изскочи сам срещу вратаря и стреля точно в далечния ъгъл. До почивката италианският тим успешно отбиваше атаките на Барса с организираната си и плътна защита и в същото време контраатакуваше опасно.

През втората част Меси и компания включиха на свръхзвукова и резултатът не закъсня. В 54-тата минута Меси подаде на резервата Артуро Видал, който центрира меко към Суарес и уругваецът изравни с феноменален удар от въздуха от границата на голямото наказателно поле. Превъзходството на каталунците продължи, а за Интер ставаше все по-трудно да удържа щурма. В 84-та минута отново блесна геният на Меси. Аржентинецът финтира защитник по неподражаем начин, проби отдясно и намери перфектно Суарес, който с едно докосване преодоля бранителят пред него и стреля покрай вратаря за 2:1.

Настоящият европейски клубен шампион Ливърпул бра доста ядове, преди да се справи с гостуващия Залцбург в най-резултатния мач. Червените побеводах с 3:1 до почивката и мачът изглеждаше решен, но австрийският тим изравни с два бързи гола за 4 минути през втората част. Все пак Мохамед Салах донесе победата на мърсисайдци.