Швейцария завърши с победа груповата фаза на Евро 2020. Тимът победи с 3:1 Турция, а два гола за тима вкара звездата на отбора Джердан Шакири.

В 6-та минута Сеферович напредна и с хубав удар от границата на наказателното поле успя да открие резултата.

В 26-та минута Цубер подаде към Джердан Шакири, който със страхотен удар от дъгата на наказателното поле успя да вкара страхотен гол за 2:0.

В 62-та минута турците върнаха едно попадение. Ирфан Кахведжи успя с много хубав удар извън наказателното поле да вкара първия гол за Турция на Евро 2020.

В 68-та минута Цубер пусна пас към Шакири в наказателното поле и той не сгреши за 3:1.

Въпреки победата "кръстоносците" останаха трети в групата. Отборът е с четири точки и най-вероятно ще продължи напред, но ще трябва да изчака да приключат всички групи, за да разбере дали ще е сред четирите най-добри трети тима. Двата отбора от третите с най-лоши показатели ще отпаднат от турнира.

Групата беше спечелена от Италия с пълен актив от 9 точки, Уелс завърши втори с 4 точки, а Швейцария трета също с четири, Турция приключи без точка.

Ако Швейцария се класира тимът може да играе срещу победителите от групите В, Е или F.