Европейският шампион Италия няма да играе на Световното първенство в Катар. Италианците загубиха с 0:1 у дома от Северна Македония в полуфинален плейоф за класиране на Катар.

Италия така и не съумя да вкара цял мач, а македонците го направиха в последните секунди с гол на Александър Трайковски, който с хубав удар от дистанция не остави шансове на Донарума във втората минута от добавеното време.

Така Италия за втори поред път няма да играе на Световно първенство. Скуадрата не се класира и за Мондиала през 2018-а година.

В битка за място в Катар Северна Македония ще срещне Португалия, която победи с 3:1 Турция като домакин.

В 15-та минута Отавио откри резултата, Диого Жота в 42-та удвои.

В 65-та минута Бурак Йълмъз намали, а в 83-та минута отново Йълмъз имаше шанс и да изравни, но пропусна дузпа.

В края на двубоя Матеус Нунес оформи крайното 3:1.

В третия бараж Уелс победи с 2:1 Австрия.

В 25-та минута Гарет Бейл откри, а в 51-та минута отново той удвои.

В 65-та минута Бен Дейвис си отбеляза автогол, но австрийците не успяха да стигнат до продължения и отпаднаха.

Уелс очаква победителя от баража между Шотландия и Украйна, който ще се играе през юни.

Швеция победи Чехия с 1:0

След нулево полувреме се стигна до продължения. В тях в 110-а минута Робин Куайсон донесе успеха на шведите.

Швеция ще играе срещу Полша, която спечели служебно срещу Русия и се класира директно за финалния бараж за класиране в Катар.