Русия победи с 1:0 Финландия в първия мач от вторите мачове в груповата фаза на Евро 2020. С победата на руснаците стана доста интересно в Група В, където Русия, Финландия и Белгия са с по три точки.

Финландия откриха резултат в трета минута. Руснаците сгрешиха при изнасянето Райтала центрира в наказателното поле, а Понпало успя да засече с глава и да открие резултата. След ВАР обаче голът беше отменен заради засада.

В 14-та минута удар на Дзюба срещна гредата, но така или иначе имаше засада.

В 25-та минута Марио Фернандес се контузи и трябваше да бъде заменен принудително от Караваев.

Русия откри резултата в добавеното време на първото полувреме. Алексей Миранчук направи двойно с Дзюба и отправи много техничен удар и откри резултата.

В 53-та минута Сафонов спаси удар на Теему Пуки.

В 66-ата минута Русия бе много близо до втори гол. Миранчук намери Жамелетдинов, който стреля много допре към оголения далечен ъгъл, но топката премина на сантиметри встрани от целта.

Няколко минути след това Храдецки спаси финландците от втори гол, след като с една ръка успя да избие много точен удар на Кузяер.

В последния мач от груповата фаза в понеделник Русия играе с Дания, а Финландия срещу Белгия.