Розова долина (Казанлък) е новият носител на Купата на аматьорската лига. "Розите" победиха във финала Марек (Дупница) с 3:2. Двубоят се игра на стадион "Георги Бенковски" в Пазарджик.

В 25-та минута Пламен Колев откри резултата, а в 42-та минута отново Колев даде сериозна преднината за отбора от Казанлък.

В началото на второто полувреме Цветан Чахов покачи на 3:0.

В 61-та минута Милен Иванов върна надеждите на Марек, а в 84-та минута Симеон Димитров вкара за 3:2 и направи доста интересни последните минути. Все пак до края на мача дупничани не успяха да стигнат до гол и Розова долина спечели трофея.

Това беше първа Купа на аматьорската лига за Розова долина.

Любопитно е, че през втория полусезон отборът победи три от четирите шампиона в Трета лига. Розова долина нанесе единствената загуба на Марица през втория полусезон в Югоизточната Трета лига, а Левски Лом и Марек Дупница бяха победени в турнира за Купата на аматьорската лига.