Звездата на Ювентус Кристиано Роналдо се отпуши след три безплодни мача и вкара първите си голове за новия си клуб.  Португалецът изригна с две попадения, с които донесе четвъртата поредна победа на "бианконерите" в Серия "А“, този път – с 2:1 у дома срещу Сасуоло. Пред пълните трибуни на "Алианц Стейдиъм" СR7 обра овациите, като можеше спокойно да вкара своя първи хеттрик, но няколко пъти пропусна да го стори.

Той се разписа първо в 50-ата минута, а след това удвои в 65-ата минута. Резервата Кума ел Бабакар намали в 91-ата минута, а секунди по-късно Дъглас Коща беше изгонен с директен червен картон. Бразилецът първо извърши груб фаул, след което удари с лакът Доменико Берарди, а накрая наплю грозно Федерико Ди Франческов лицето. Първите голове на Роналдо върнаха Старата госпожа еднолично на върха с пълен актив от 12 точки, като има преднина от три пред Наполи.