Реал Мадрид срази Борусия Дортмунд с 3:1 като гост в мач от група H на Шампионската лига и се утвърди като основен фаворит за първото място. Воден от вездесъщия Роналдо Белия балет се показа като много по-опитен и класен тим, който се възползва от възможностите си по най-ефективния начин, и заслужено се поздрави с успеха. В интерес на истината при резултат 0:0 имаше дузпа за игра с ръка на Серхио Рамос, неотсъденаот рефера, но това не отнема от блясъка на победата на мадридчани. Два гола за успеха на “белия балет” записа мегазвездата Кристиано Роналдо (48, 79) в своя мач №400 за Реал, а един добави Гарет Бейл в 18-та.

Само 4 минути след това положение Карвахал хвърли отличен пас на непокрития Гарет Бейл, който с ювелирен удар от въздуха прониза горния ляв ъгъл на вратата на домакините. В 50-ата минута Реал сякаш сложи точка на спора в този двубой, след като мегазвездата Кристиано Роналдо се разписа след подаване на Гарет Бейл от левия фланг. В 54-ата минута Борусия се върна в мача, след като Обамеянг материализира една подхваната от Толян атака, преминала през Гьотце и завършила с центриране пред вратата на Кастро, умело засечено от голмайстора. В 79-ата минута Кристиано Роналдо окончателно реши спора, след като завърши по-перфектен начин поредната контраатака - с мощен шут в близкия ъгъл на вратата на Борусия. За германския тим това бе втора загуба в групата и положението му стана сложно.