Рома победи категорично Лацио с 3:0 в дербито на Рим и взе реванш от загубата с 2:3 в първото дерби през този сезон. Тами Ейбрахам вкара два гола в 55-та секунда и 22-та минута, а Лоренцо Пелегрини в 40-та минута направи резултата класически.

Още в 55-та секунда Рома откри резултата, Лоренцо Пелегрини опита да вкара директно от корнер, топката се удари в напречната греда и попадна право при Тами Ейбрахам, който откри резултата. Това беше е най-бързия гол в историята на дербито на Рим.

В 22-та минута Карсдорп центрира към Ейбрахам, който акробатично изпълнение от вратарското поле реализира за 2:0.

В 40-та минута дойде и най-красивия момент в дербито. Лоренцо Пелегрини изпълни пряк свободен удар от над 20 метра и не остави никакви шансове на Стракоша - 3:0.

През втората част и двата отбора направиха пропуски, но нов гол така и не падна.

С победата Рома събра 51 точки на петото място и изпревари именно Лацио, който е шести с 49 точки.

Това беше 56-а победа за Рома в дербито в Серия А, Лацио е с 40 точки, а равенствата са 60.