Реал Мадрид спечели Ел Класико срещу Барселона като домакин с 2:1. Бензема и Кроос дадоха аванс за мадричани още преди 30-та минута, а Барселона удари две греди, но реализира само един гол чрез Мингеса.

В 13-та минута Лукас Васкес центрира в наказателното поле, където Бензема успя да отиграе с пета и да открие резултата.

В 28-та минута Реал Мадрид вкара втори гол. Кроос изпълни пряк свободен удар, който рикошира в стената и влетя в мрежата на Тер Щеген за трети път.

В 34-та минута Валверде нацели греда след скоростна атака за Реал.

В края на полувреме Меси пробва да изненада Куртоа и опита да вкара директно от корнер, но ударът му срещна гредата.

В 60-та минута Оскар Мингеса отблизо успя да намали резултата.

До края на мача Каземиро беше изгонен в кая на двубоя, а в последната минута от долбавеното време Илаиш Мориба нацели напречната греда.

Така интригата за титлата в Ла Лига стана още по-голяма. Реал излезе на върха с по-добри показатели от Атлетико Мадрид с 66 точки. Атлетико е със същия актив, но мач по-малко - тимът ще играе утре като гост на Бетис. Барселона е на третото място с 65 точки.