Португалия стартира с класическа победа с 3:0 над Унгария в първия си мач на Евро 2020, който се игра в Будапеща. Въпреки категоричния резултат победата не дойде никак лесно за европейския шампион, който вкара трите гола от 86-та минута нататък. Двубоят в Будапеща беше първият на Евро 2020, на който беше допусната публика на пълния капацитет на стадиона.

В 5-та минута Жота реши да стреля вместо да подаде на непокрития Роналдо и ударът беше избит в корнер.

В 37-та минута Адам Салай стреля с глава след центриране от фаул, но топката попадна право в ръцете на Руи Патрисио.

В 40-та минута Жота стреля, но Гулаши отрази.

Три по-късно Роналдо направи феноменален пропуск, но ударът му не намери ръката.

В 80-та минута унгарците отбелязаха гол, Шаболч Шон се измъкна добре и отправи неспасяемо удар във вратата на Патрисио, но голът беше отменен заради засада.

В 86-та минута Португалия стигна до гол, Бернардо Силва центрира, топката се отклони от играч на унгарците и достигна до Рафаел Герейро, който стреля, но

В 88-та минута португалците получиха дузпа за нарушение срещу Рафа Силва. Роналдо застана зад топката и реализира, ставайки еднолично голмайстор на европейските първенства.

В добавеното време Рафаел Силва изведе чудесно Роналдо, който не сгреши и оформи крайното 3:0.

В събота Унгария играе с Франция, а Португалия с Германия.