Португалия и Полша станаха поредните отбори, които се класираха за Световното първенство в Катар през тази година.

Португалия спря приказката на Северна Македония, която отстрани европейския шампион Италия като гост с 1:0 в полуфиналният бараж.

Португалците се наложиха с 2:0 в Порто.

В 32-та минута Бруно Фернандес откри резултат, а в 65-та минута отново играчът на Манчестър Юнайтед вкара втори гол и класира Португалия на Световното.

Полша също победи с 2:0. Поляците се справиха с Швеция в полския град Хожув и се класира на Мондиала за втори пореден път.

Левандовски в 49-та минута от дузпа успя да открие резултата, а Пьотр Жиелински в 72-та оформи крайния резултат.

Така от Европа за Катар се класираха: Германия, Дания, Франция, Белгия, Хърватия, Испания, Сърбия, Англия, Швейцария, Нидерландия, Португалия и Полша.

От Европа остана неизвестен кой ще е третият отбор преминал през баражите. Уелс очаква през юни победителя от двубоя между Шотландия и Украйна. Двубоят беше отложен заради войната в Украйна за юни.

Мондиалът ще се играе през зимата, а жребият за груповата фаза е на 1 април.