България отново не успя да спечели победа. Националите завършиха 0:0 като гости на Черна гора в дербито на опашкарите в Група А от европейските квалификации и вече цяла година /общо 10 мача/ не познават вкуса на успеха. Резултатът означава и антирекорд - 6 поредни мача без три точки в европейски квалификации. Нашите вече са на последното място в групата с 3 точки, колкото има и Черна гора, но съперникът е с по-добра голова разлика в директните двубои след 1:1 в София през пролетта. Двата тима нямат и теоретични шансове за класиране на европейското през квалификациите. Все пак нулевото равенство бе първа точка след 4 загуби с Красимир Балъков начело на националния отбор.

Трикольорите имаха възможност да стигнат до гол преди почивката, когато създадоха няколко ситуации, а през втората част трябваше предимно да се бранят и не създадоха нито едно положение. Незнайно защо капитанът Ивелин Попов игра на непривичната за него роля като опорен халф, което ни лиши от повече опит в атака. Там нашите отново показаха, че има много да учат и не успяха да се възползват от грешките на домакините, които през първата част бяха напълно демотивирани.

Нашите започнаха добре и можеха да открият още в 6-тата минута. Тогава Галин Иванов не успя да материализира центриране на Антон Недялков. В 31-та минута Божидар Краев вкара гол с глава след центриране от пряк свободен удар, но той бе правилно отменен поради засада. Именно Краев пропусна още две чисти положения до почивката. Най-напред бе намерен с подаване отдясно на Галин Иванов, но стреля право в намиращия се пред него защитник. След това Вандерсон го изведе технично отляво, но ударът на младия нападател мина покрай далечната греда.

След почивката домакините излязоха преобразени и натиснаха отбора на Красимир Балъков. В 53-тата минута Йовович стреля отблизо след центриране отдясно, но вратарят Пламен Илиев изби. Натискът на Черна гора продължи, но до сериозни положения не се стигна, с изключение на едно меле в 84-та минута. Българите пък не показаха аргументи, че са в състояние да преодолеят неособено силния си съперник, въпреки че в края влезлият Георги Костадинов два пъти имаше възможност да порази целта. През втората част дебют с националната фланелка  направи нападателят на Локомотив Пд Бирсент Карагарен. В понеделник от 21.45 часа посрещаме Англия в София.

ЧЕРНА ГОРА - БЪЛГАРИЯ 0:0

ЧЕРНА ГОРА (4-2-3-1): 1. Петкович, 2. Секулич, 4. Н.Вукчевич, 5.Лагатор, 15. Савич (39-18.Кошович), 16. Йовович (67-10. Янкович), 17.Хакшабанович (82-6.Миркович), 21. Болейвич, 22. Шимич, 23. Марушич, 11. Бечирай

Селекционер: Фарук Хаджибегич

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): 23.Пламен Илиев, 4.Георги Пашов, 5.Кристиан Димитров, 3.Петър Занев, 14. Антон Недялков, 16.Кристиан Малинов, 10.Ивелин Попов (62-7.Георги Костадинов), 18.Галин Иванов, 17. Марселиньо (70-19.Исмаил Иса), 9.Вандерсон (77-22.Бирсент Карагарен), 12.Божидар Краев

Селекционер: Красимир Балъков

Съдия: Андреас Екберг (Швеция)

Стадион: "Подгорица"