Шестима пловдивски футболисти станаха част от огромен успех на националния отбор по минифутбол. Нашите станаха втори на световното в Кейп Таун и постигнаха най-високото класиране в историята на българския футбол. България изигра общо седем мача. В груповата фаза "лъвовете" срещнаха съответно Оман (2:3), Ирландия (4:1) и Нигерия (2:0).

На 1/8-финала победихме Германия след изпълнения на дузпи - 0:0 в редовното време. На 1/4-финала България изигра най-лудия си мач след като обърна Колумбия, след три гола в последните четири минути за крайното 3:2. Отново след изпълнения на дузпи "трикольорите" отстраниха Израел на полуфинала 1:1 в редовното време. Във финалния двубой Аржентина победи националите ни с 2:1.

Гръбнакът на представителния ни тим бе съставен почти изцяло от пловдивчани - Васил Гуджев, Йордан Милиев, Тодор Малинов, Христо Чалъков, Николай Петров и Николай Павлов. Другият играч Спас Милушев е от Пазадржик, а Пламен Божидаров е главен мениджър на тима.