Отборът от Фарьорските острови Б36 Торшавн направи сериозна изненада в първия предварителен кръг на Лигата на конференциите.

В първия мач босненският Борац Баня Лука беше победил у дома с 2:0, но в реванша отборът от Фарьорите поведоха с 3:0 след хеттрик на Егилсон, но в 44-та минута Якобсен беше изгонен от тима на Торшавн. Борац също остана с 10 души в 53-та минута след втори жълт картон на Гаич.

Татар успя в 75-та минута да намали на 3:1 и по този начин изравни общия резултат - 3:3.

В продълженията нямаше голове, а при дузпите домакините изпуснаха само веднъж, а босненският тим два пъти и така отборът от Фарьорските острови продължава напред.

Това е втора голяма сензация на отбор от малката островна страна, след като в сряда шампионът Клаксвуйк беше на крачка от отстраняването на шампиона на Норвегия и четвъртфиналист от миналия сезон в Лигата на конференциите - Бодьо/Глимт.

Отборът от Фарьорите победи с 3:1, но в първата среща норвежкият тим беше победил с 3:0 и все пак успя да отстрани скромния тим.