Още два отбора се класираха за Световното първенство в Катар през тази зима. Става въпрос за отборите от Южна Америка Уругвай и Еквадор.

Уругвай победи с 1:0 Перу след попадение в 42-та минута на Хьорхян Де Араскаета.

С успеха урусите събраха 25 точки и са недостижими именно за Перу, който остана на петото място с 21 точки един кръг преди края на квалификациите.

Еквадор също ще пътува за Катар, след като загуби с 1:3 от Парагвай, но след загубата на Перу също има аванс от четири точки и се класира за Световното.

Моралес откри в 10-та минута за Парагвай, Хинцапие си отбеляза автогол в края на полувремето, а Алмирон вкара трети гол за Парагвай в 54-та минута. Играчът на ЦСКА Жорди Кайседо успя да върне едно попадение от дузпа в 85-та минута.

Така Уругвай и Еквадор се присъединиха към Бразилия и Аржентина за Световното в Катар.

Борбата в последния кръг от квалификациите остава за петото място, което дава право на бараж срещу Австралия.

В нея са замесени три отбора - Перу с 21 точки, Колумбия с 20 точки и Чили с 19 точки.

В последния кръг Перу играе у дома с Парагвай, Колумбия с Венецуела като гост и Чили приема Уругвай.