Новакът в испанската Ла Лига Гранада разказа играта на Барселона, като го победи с 2:0 у дома в мач от поредния кръг. Така испанският шампион Барселона продължава да страда при гостуванията си, записвайки най-лошата си серия от 2001 годинап насам – 8 поредни мача навън без победа.  Рамон Азеез (2) и Алваро Вадийо (66 - дузпа) реализираха за новаците, които изиграха изключителен мач и изненадващо изскочиха на върха в класирането.

Каталунците играха много слабо най-вече преди почивката, когато нямаха точен удар към вратата на противника и натрупаха множество грешни подавания. Каталунците са отборът с най-много допуснати попадения в Ла Лига (заедно с Бетис) - цели девет за пет кръга. Звездата на Барса Лео Меси отново остана на пейката и се появи в игра след почивката, но не можа да помогне на своите.