Нидерландия стана третият отбор, който си осигури място в елиминациите на Евро 2020. Единият от домакините на шампионата победиха с 2:0 Австрия в Амстердам. С успеха нидерландците и спечелиха групата си.

В 11-та минута домакините получиха дузпа за нарушение на Алаба срещу Дъмфрис. Мемфис Депай не сгреши и откри резултата.

В 67-та минута Донйел Мален проби и пусна към Дензъл Дъмфрис, който тоблизо реализира за 2:0.

С успеха Нидерландия спечели групата си и стана третият отбор, който си осигури място в елиминациите на шампионата. За осминафиналите се класираха още Италия и Белгия.

В последните мачове Австрия и Украйна ще играят в директен мач за второто място, а Нидерландия играе срещу Северна Македония в мач за престиж.