Нидерландия победи с 3:2 Украйна в първата си среща на Евро 2020. В Амстердам "лалетата" поведоха с 2:0, но украинците стигнаха до 2:2. В 85-та минута Дъмфрис донесе успеха на домакините.

В 52-та минута Нидерландия откри резултата вратарят на украинците Бушчан отби центриране по тревата, но топката отде право при Вайналдум, който успя да реализира.

В 68-та минута след грешка в защитата на Украйна топката достигна до Ваут Вегхорст, който отблизо реализира за 2:0.

В 75-та минута Украйна намали резултата. Андрий Ярмоленко със страхотен удар от дъгата на наказателното поле реализира чудесно попадение за 2:1.

В 79-та минута Украйна изравни Малиновски центрира от фаул, а Роман Яремчук засече с глава за 2:2.

В 85-та минута Нидерландия си върна водачеството в мача. Нейтън Аке центрира в наказателното поле, а Дензъл Дъмфрис засече с глава за 3:2.

След първите два мача в групата Австрия и Нидерландия са с по три точки, а Украйна и Северна Македония са без спечелена точка.

На 17 юни Украйна играе със Северна Македония в Букурещ, а Нидерландия ще срещне Австрия в Амстердам.