България измъкна токата като домакин на Черна гора на старта на евроквалификациите. Нашите направиха 1:1 в мач, в който не впечатлиха, но показаха вдъхновение в края и дори можеха да стигнат до победата. Тревожното е, че само 7000 зрители подкрепяха нашите, докато на дербито Левски – ЦСКА имаше двойно повече. Гостите откриха чрез Мутоша в 50-та минута, Неделев спаси точката от дузпа в 82-та минута.

Преди почивката нашите започнаха по-активно, пресираха дълбоко в половината на гостите и играха с хъс, но желанието бе повече от възможностите. В началото Тодор Неделев имаше две добри ситуации, но ударите му не можаха да затруднят вратаря и защитата на Берна гора. След това и Спас Делев овладя добре една висока топка, но стреля над гредата. Най-чистата ситуация за гол преди почивката бе за гостите. В 18-та минута след поредица от рикошети Мирко Иванович се озова сам срещу Михайлов, който с крак изби удара му в корнер.

Второто полувреме започна лошо за трикольорите. В 50-ата минута Стефан Мутоша получи една топка в дълбочина отляво, навърза двама наши защитници и с точен удар покрай вратаря Михайлов в далечния ъгъл откри резултата. Голът сякаш наля олово в краката на нашите. Черногорците започнаха да контраатакуват опасно и 5 минути по-късно разиграха отлична акция, при която Бечирай бе изведен на отлична позиция, но ударът му мина на сантиметри от гредата. Нашите стигнаха само до 2-3 мелета, за да се стигне до 82-та минута, когато резервата Станислав Костов бе повален край пеналта и реферът отсъди дузпа. На повторенията се видя, че нарушението е извън наказателното поле. Неделев стреля хладнокръвно и изравни. Нашите можеха да стигнат до пълен обрат в добавеното време, когато след грешка на защитник Мартин Минчев се озова сам срещу вратаря, но стреля встрани от вратата. След това и гостите можеха да вкарат, но Михайлов изби удара на Болиевич. В 68-ата минута тежка контузия в коляното получи Ивайло Чочев, който бе заменен от Симеон Славчев.

БЪЛГАРИЯ - ЧЕРНА ГОРА 1:1

0:1 Мугоша (50)

1:1 Неделев (82-д)

БЪЛГАРИЯ (4-2-3-1): Николай Михайлов; Страхил Попов, Николай Бодуров, Васил Божиков, Петър Занев; Георги Костадинов, Ивайло Чочев (68-Симеон Славчев); Тодор Неделев, Ивелин Попов, Галин Иванов (51-Станислав Костов) Спас Делев (82-Мартин Минчев)

Селекционер: П. Хубчев

ЧЕРНА ГОРА (4-2-3-1): Петкович; Марушич, Симич, Томашевич, Вешович; Стойкович; Янкович, Иванич, Вукчевич; Бечирай, Мугоша

Селекционер: Л. Тумбакович

СЪДИЯ: Руди Бюке (Франция)