България записа нулево равенство 0:0 при гостуването си на Северна Ирландия в Белфаст. Това беше трета среща от световните квалификации за националите.

В 5-та минута националите имаха претенции за дузпа за игра с ръка в наказателното поле на Еванс, но съдията не отсъди нищо.

В 11-та минута удар на Магенис беше спасен от Наумов.

В 22-та минута Стюърт Далас стреля с глава, а топката срещна гредата.

В края на първото полувреме Георги Костадинов се контузи и беше заменен от Петър Витанов.

В 74-та минута МакГин стреля опасно, но топката премина покрай вратата.

В добавеното време Десподов центрира от корнер, а Димитър Илиев засече с глава, но вратарят на домакините успя да изравни.

В последните секунди Атанас Илиев засече с глава, но ударът му премина над вратата.

Така България спечели първа точка в квалификациите за световното първенство, след загубите от Швейцария и Италия.

Северна Ирландия: Байели Пийкок-Фарел, Даниел Беърд (Майкъл Смит 74 мин.), Крейг Каткарт, Джони Еванс, Джамал Люис, Стюърт Далас, Пади МакНеър, Майкъл Смит, Стивън Дейвис, Джордж Савил (Мати Кенеди 74 мин.), Гавин Уайт (Нийл МакГин 64 мин.), Джош Магенис (Кайл Лафърти 82 мин.)

България: Даниел Наумов, Андреа Христов, Валентин Антов, Ивайло Чочев, Петко Христов, Кирил Десподов, Георги Костадинов (Петър Витанов 43 мин.), Антонио Вутов (Димитър Илиев 46 мин.), Момчил Цветанов (Петър Занев 73 мин.), Андрей Гълъбинов (Атанас Илиев 73 мин.), Георги Йомов (Бирсен Карагарен 72 мин.)