Наполи развенча европейския клубен шампион Ливърпул на старта на груповата фаза на Шампионската лига. Италианският тим победи с 2:0, след като през голяма част от мача се бранеше, но успя да се възползва по най-добрия начин от пробойните и грешките в отбраната на червените. Мане пропусна удобни ситуации за Ливърпул, за да дойдат последните десетина минути, когао домакините нанесоха своя удар. В 82-та минута Мертенс откри резултата от дузпа, а в добавеното време Фернандо Йоренте се възпълзва от грешка в отбраната на Ван Дайк и покачи на 2:0. Така Йоренте взе личен реванш за поражението на финала миналия сезон, когато Ливърпул победи Тотнъм. Тогава испанецът бе играч именно на шпорите.

В другия интригуващ мач Борусия Дортмунд и Барселона не се победиха, но домакините от Дортмунд трябва повече да съжаляват за пропуснатите три точки. В 57-та минута Марко Ройс изпусна дузпа, но на повторенията се видя, че тя трябваше да бъде пребита, тъй като вратарят Тер Стеген, който спаси удара, бе на метър пред голлинията в момента на изстрела на Ройс. Капитанът на Борусия имаше възможност още на два пъти да порази мрежата, но не успя. В 77-та минута пък Брант нацели напречната греда и пропусна втори златен шанс за домакините. Германският тим бе по-активен, но Барса се бранеше организирано и по-скоро играеше, за да не загуби. Звездата на каталунците Лео Меси направи дебют за сезона след контузия, влизайки в игра в 59-та минута на мястото на най-младия дебютант в Шампионската лига - 16-годишния Ансу Фати.