Жозе Моуриньо се завърна победоносно във футболаТой спечели първия си мач начело на Тотнъм с 3:2 срещу Уест Хям в лондонско дерби. Това бе първи успех на "шпорите" като гост в първенството от януари насам.

Тимът на португалеца доминираше почти през цялата среща и още до почивката водеше с два гола аванс. Хюн-Мин Сон откри резултата в 36-ата минута, а малко преди почивката Лукас Моура направи резултата 0:2 след подаване на корееца. В началото на второто полувреме Хари Кейн също се разписа. За него това бе гол номер 175 за Тотнъм, което го нарежда като третия най-добър голмайстор в историята на клуба.

Към края гостите намалиха темпото и можеше да съжаляват. Микейл Антонио намали в 73-ата минута, а Огбона направи 2:3 в добавеното време. Минута преди края на редовното време попадение на Деклан Райс бе отменено заради засада. Такава имаше, но първоначално съдията посочи центъра преди намесата на системата за видеопотворения да го поправи.