Италия стартира ударно на Евро 2020. Италианците победиха в откриващия мач на шампионата Турция с 3:0. След нулево първо полувреме Мерих Демирал си отбеляза автогол, а Инсиние и Имобиле оформиха крайния резултат.

В 3-ата минута Имобиле стреля от малък ъгъл, но топката мина покрай вратата. В 22-ата минута Киелини беше оставен непокрит след изпълнение на ъглов удар и стреля с глава, но вратарят на Турция изби топката за нов корнер.

В 33-ата минута Берарди центрира, а Имобиле засече с глава, но ударът му бе неточен. В 37-ата минута Чакър улови удар на техничен удар на Инсиние. В 42-ата минута топката стигна до Имобиле, който отправи удар, но право в ръцете на вратаря.

Италия поведе в 53-ата минута. Берарди опита подаване, но топката рикошира в тялото на Демирал и попадна в собствената му врата за първия гол на Евро 2020.

В 66-ата минута Италия отбеляза втори гол. Спинацола опита воле, което бе отразено от Чакър, но топката отиде при Имобиле, който се разписа за 2:0 в полза на своя отбор.

Италия поведе с 3:0 в 79-ата минута. Вратарят на Турция не изчисти добре топката, а Берарди пресече подаването и пусна към Барела. Той от своя страна пусна към Имобиле, който изведе Инсиние, за когото не бе проблем да отбележи гол.

В следващия си мач от шампионата Италия играе срещу Швейцария на 16 юни, а Турция ще срещне Уелс на същата дата.

Италия: Джанлуиджи Донарума, Джорджо Киелини, Леонардо Бонучи, Леандро Спинацола, Алесандро Флоренци, Мануел Локатели, Жоржиньо, Николо Барела, Лоренсо Инсиние, Доменико Берарди, Чиро Имобиле,

Турция: Угюрджан Чакър, Зеки Челик, Чаглар Союнчю, Мерих Демирал, Умут Мераш, Юсуф Язъджъ, Окай Йокуслу, Озан Туфан, Кенан Караман, Хакан Чалханоглу, Бурак Йълмаз

Откриха Евро 2020! 16 000 зрители гледат на живоВ церемонията участие взеха футболни легенди и певци