Младежкият национален отбор по футбол на България победи в контрола с 4:0 връстниците си от Албания. Спарингът се игра на стадион "Славия" в София.

Още във втората минута на мача България поведе в резултата след много добра атака. Малките "лъвчета" разиграха в наказателното поле, а Станислав Шопов беше намерен на втора греда, където от метър и половина разстояние до голлинията не сбърка. Бившият играч на Ботев Станислав Шопов в момента играе в нидерландския Хееренвеен.

Само три минути по-късно Симеон Петров удвои за България с голяма доза късмет. Центриране на Слави Шопов от корнер беше отклонено от защитник на Албания. Топката се отби в напречната греда и падна на крака на Симеон Петров, който насочи във вратата.

Вихреното начало продължи с трети гол в 12-та минута. След страхотна комбинация между Илия Груев и Станислав Шопов, Груев беше изведен очи в очи срещу Вокли Лароши и го преодоля за 3:0.

В 68-та минута Владимир Николов вкара 4:0 гол за България след точно изпълнена дузпа.

България U21: Светослав Вуцов, Емануил Мирчев, Виктор Попов, Станислав Шопов, Илия Груев, Димитър Митков, Мартин Минчев, Тихомир Димитров, Мартин Дичев, Митко Митков, Симеон Петров

Албания U21: Вокли Лароши, Редон Драгоши, Серхио Калай, Николас Шмалай, Теди Кара, Анис Мехмети, Марио Гята, Марк Бушай, Марсел Исмалжечи, Коста Вангели, Албион Марку