Младежите на България до 21 години изпуснаха победата срещу Уелс като гост. Тимът завърши 1:1 и вече и на практика няма никакви шансове за второто място в групата, което осигурява бараж за класиране на Европейското първенство до 21 години догодина.

Като титуляри за младежите започнаха играчите на Ботев - Димитър Тонев и Атанас Чернев. Тонев игра до 68-та минута, когато беше заменен от Мартин Петков, а Атанас Чернев изигра цял мач.

Националите изиграха силно първо полувреме, но така и не успяха да открият резултата.

През втората част в 61-та минута влезлият през втората част Владимир Николов успя да открие резултата.

Уелс обаче изравни веднага в 63-та минута чрез Самюел Пиърсън.

С равенството България остана на четвъртото място с 9 точки, Уелс е на пета позиция с осем точки. Молдова е на трето място с 11 точки. На второто място, което дава право на бараж е Нидерландия, която е с 14 точки, но и с два мача по-малко.

До края на квалификациите за България остават още два мача - гостуване на Швейцария и Гибралтар през месец юни.

Уелс U21: Шепърд, Бойс, Джоунс, Стивънс, Астли, Пиърсън, Тейлър, Уилямс, Торп, Вейл, Дейвис

България U21: Христов, Попов, Петров, Чернев, Стоянов, Кръстев, Антов, Груев, Добрев, Тонев, Джаспър