Младежкият национален отбор по футбол изигра много силен мач и изпусна победата срещу Нидерландия. Мачът завърши 0:0 и се игра на стадион "Славия" в София.

В 33-та минута след центриране от корнер Силвестър Джаспър игра с глава, но не успя да засече добре топката и тя излезе в аут.

В 55-та минута изстрел на капитана Антов беше спасен със сетни усилия от нидерландския вратар Шерпен.

В заключителните минути на срещата влезлият през второто полувреме Димитър Тонев беше фаулиран в наказателното поле, но съдията не отсъди дузпа.

След това имаше положение и пред Тонев, но ударът му с глава беше избит от Шерпен.

В добавеното време имаше възможност и за Филип Кръстев, но Шерпен спаси.

Последната възможност се отвори пред Симеон Петров, който стреля с глава, но Шерпен отново спаси.

Титуляр за младежите започна играчът на Ботев Атанас Чернев, който беше и рожденик днес. През втората част се появи другият играч на Ботев Димитър Тонев.

Следващият мач на младежите е на 29 март - гостуване на Уелс.

България U21: Дамян Христов, Патрик-Габриел Галчев, Атанас Чернев, Симеон Петров, Виктор Попов, Филип Кръстев, Валентин Антов, Илия Груев, Силвестър Джаспър, Мартин Петков, Марин Петков

Нидерландия U21: Шерпен, Ван Евийк, Ван дер Берг, Касанвиро, Бакер, Рейс, Гравенберх, Тимбер, Екленкамп, Зиргзее, Редан