Барселона победи Борусия Дортмунд с 3:1 на Ноу Камп и си осигури първото място в група F на Шампионската лига. Звездата на каталунците Лео Меси отново бе неудържим и побърка отбраната на гостите с невероятните си пробиви и пасове. Меси вкара едно пападение и асистира за другите две на Луис Суарес и Антоан Гризман. Джейдън Санчо вкара почетния гол за Борусия. Барса нанесе своя удар преди почивката, когато в рамките на 4 минути поведе с 2:0. В 29-ата Меси чукна към Суарес, който откри, в 33-та ролите се размениха - Суарес асистира на Меси за 2:0 в мач номер 700 за аржентинеца.

В 67-та минута Барса разигра светкавична контра, при която Де Йонг подаде на Меси, който нахлу през центъра и намери Гризман отляво. Французинът стреля точно покрай вратаря за 3:0. 10 минути по-късно Санчо вкара хубав гол за Борусия. Така Барса събра 11 точки, следват Интер и Борусия с по 7. В последния кръг от груповата фаза Интер посреща Барселона, а Борусия Д - аутсайдера Славия Прага. Съдбата на германския тим зависи от Барса, която може да си позволи да загуби от Интер, но ако вземе точка или три, а Борусия се справи със Славия - жълто-черните ще продължат напред. Осен Барселона и Лайпциг си осигури класиране напред, след като завърши 2:2 у дома срещу Бенфика и събра 10 точки. Зенит и Лион имат по 7.

Валенсия и Челси изиграха страхотен мач на "Местайя", но не успяха да се победят и завършиха 2:2 сблъсъка си от Група "Н". Тази развръзка запази шансовете и на двата отбора да се класират за 1/8-финалите на Шампионската лига. Валенсия и Челси имат по осем точки, докато Аякс победи Лил като гост с 2:0 и събра 10. В последния кръг Челси приема именно Лил, докато Валенсия има далеч по-сложната задача да гостува на Аякс. Този мач се явява директен сблъсък за място на осминафиналите, като само победа устройва испанците.

В Група Е Ливърпул и Наполи завършииха 1:1 на Анфийлд. Червените от Мърсисайд са с 10 точки, Наполи е с 9, Залцбург - със 7. В последния кръг Наполи може да си осигури класиране в домакинския мач с аутсайдера Генк, докато Ливърпул не трябва да губи като гост на Залцбург, за да продължи напред.