ПСЖ победи с 3:2 Байерн Мюнхен като гост и спря поредицата от 19 поредни мача на баварците без загуба в Шампионската лига.

В 3-та минута ПСЖ откри Неймар подаде към Мбапе, който с удар в наказателното поле преодоля Нойер.

В 28-та минута центриране на Неймар намери Маркиньос в пеналта, който овладя и отправи удар, който не остави шансове на Нойер и ПСЖ удвои преднината си.

В 37-та минута Павар центрира, а Чупо-Мотинг засече с глава и намали резултата.

Байерн изравни в 60-та минута, след като Мюлер засече с глава центриране на Кимих от фаул.

В 68-та минута Мбапе направи страхотен индивидуален рейд и донесе победата на французите с 3:2, давайки сериозно предимство на ПСЖ в реванша.

Челси успя да победи Порто с 2:0 като гост в Португалия и направи много важна крачка към полуфиналите.

В 32-та минута Мейсън Маунт откри резултата, той беше изведен в наказателното поле от Жоржиньо и вкара първия гол в мача. Бен Чилуел в 85-та направи преднината на Челси за реванша още по-внушителна. Бранителят проби преодоля вратаря на Порто и на опразнената врата реализира за крайното 2:0.