Марица загуби с 0:1 гостуването си на лидера във Втора лига Миньор Перник в среща от 16-ия междинен кръг на второто ниво на българския футбол.

В 12-та минута удар на бившия играч на Ботев Християн Казаков премина покрай вратата.

В 21-та минута Илия Николов спаси удар с глава на Методи Костов.

В 32-та минута Николов спаси удар и на Васев.

В 35-та минута се откри възможност през Грънчов, който стреля с глава, но ударът му премина покрай вратата.

В 42-та минута Марица пропусна страхотен шанс. Станислав Маламов проби, преодоля вратаря Леонтиев, но Георги Купенов успя да изчисти от голлинията.

В 48-та минута Миньор успя да открие резултата. Симеон Вешев изблъска в наказателното поле Божидар Васев. Главният рефер не се поколеба и посочи бялата точка. Зад топката застана Методи Костов, който не сбърка - 1:0.

В 63-та минута удар на влезлия през втората част Милен Танчев беше уловен от Леонтиев.

Последваха и две опасни положения на Вълчинов и Костов, които бяха спасени от Николов.

До края на двубоя Марица не успя да изравни и така загуби от лидера Миньор.

Миньор е лидер с 35 точки, а Марица е на осмото място с 24.

В неделя маричани приемат Етър.

Миньор: Даниел Леонтиев, Андреас Васев, Антон Славчев, Георги Купенов, Четин Садула, Емил Ценов (Веселин Васев 66 мин.), Божидар Васев, Християн Казаков, Добромир Бонев (Иван Вълчанов 66 мин.), Методи Костов, Ивайло Иванов (Виктор Райчев 81 мин.)

Марица: Илия Николов, Ангел Грънчов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев (Илиян Йорданов 75 мин.), Георги Иванов, Александър Праматаров (Сами Мехмедов 75 мин.), Веселин Марчев, Мариян Тонев, Мартин Газиев (Милен Танчев 59 мин.), Станислав Маламов (Айкут Янъков 83 мин.), Валери Домовчийски