Марица продължава да няма точка като гост от началото на сезона, след като загуби и от третия си опит при визита. Маричани паднаха с 1:3 при гостуването на Етър във Велико Търново.

След нулево първо полувреме всички голове паднаха през втората част.

Първо Николай Янков в 67-та минута откри резултата, а Симеон Вешев изравни в 74-та минута.

В 82-та минута Живко Петков удвои, а крайното 3:1 оформи Даниел Младенов от дузпа в 86-та минута.

Със загубата Марица е на 15-о място с 3 точки, а Етър е лидер с осем.

Следващата събота Марица е домакин на Етър.

Етър: Станислав Нисторов, Крум Стоянов, Георги Ангелов, Даниел Младенов, Евгений Илиев, Живко Петков, Кольо Станев, Мариян Иванов, Моран Абдиел, Николай Янков, Радослав Терзиев

Марица: Илия Николов, Димитър Аврамов, Георги Иванов, Илиян Йорданов, Радослав Апостолов, Валери Домовчийски, Йордан Пейчинов, Петър Атанасов, Симеон Вешев, Станислав Маламов, Христиан Димитров