Марица успя да спечели Югоизточната Трета лига и си осигури и промоция за Втора лига. Праматаров откри резултата за домакините, а Атанасов изравни. С голове на Алиев и вратаря Николов от дузпа момчетата на Николай Димитров спечелиха първенството и ще играят във второто ниво на българския футбол.

Марица откри резултата в третата минута. Олджай Алиев навлезе в наказателното поле и стреля, а Мартин Димитров изби, но топката продължи към Александър Праматаров, който с глава на опразнената врата не сгреши и реализира за 1:0.

Три минтуи по-късно Праматаров беше изведен сам срещу Мартин Димитров, но би вратарят на гостите успя да спаси.

В 12-та минута удар от фаул на Васил Василев беше спасен от Илия Николов.

В 24-та минута Милен Танчев стреля неточно, а след това последва и неточен удар Петър Шопов.

В 33-та минута гостите изравниха Андрей Атанасов получи топката в наказателното поле, финтира играч на Марица и не остави шансове на Илия Николов за 1:1.

В 40-та минута последва неточен удар на Иван Чалъков.

В 55-та минута Димитър Юруков центрира в наказателното поле към Олджай Алиев, който овладя и с хубав удар от точката на дузпата отнов изведе Марица напред - 2:1.

В 69-та минута Милен Танчев получи дузпа, а вратарят на маричани Илия Николов изпълни точно наказателния удар и покачи на 3:1.

В 85-та минута Димитър Аврамов стреля от фаул, но Мартин Димитров спаси.

С успеха Марица събра 83 точки и спечели Югоизточната Трета лига. Маричани завършиха с равни точки с втория Загорец, но пловдивчани бяха с по-добри показатели и спечелиха промоция за Втора лига.

Марица: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Николай Парнаров, Георги Иванов (Даниел Спасов 46 мин.), Христо Янчев (Мартин Анастасов 56 мин.), Сами Мехмедов, Милен Танчев, Петър Шопов (Димитър Юруков 46 мин.), Олджай Алиев (Теодор Фърков 82 мин.), Александър Праматаров (Георги Георгиев 66 мин.)

Борислав: Мартин Димитров, Мартин Здравчев, Михаил Митев, Васил Василев, Мирослав Кайраков, Радослав Влашев, Иван Чалъков, Георги Стайков, Васил Колев (Георги Славчев 82 мин.), Димитър Димитров (Илия Иванов 51 мин.), Андрей Атанасов