Отборът на Марица надигра гостуващия Созопол с 2:1 в дербито от 16-ия кръг на Югоизточната Трета лига. Жълто-сините бяха по-добрият тим и заслужено се поздравиха с крайния успех, показвайки, че ще се борят за завръщане в професионалния футбол. Домакините си осигуриха комфортен аванс от 2:0 до почивката и контролираха двубоя през втората част, като Созопол успя да върне един гол в самия край. Тимонов изведе жълто-сините напред още в 4-та минута, Янчев направи 2:0 в 43-та. Баев намали на 2:1 от дузпа в 90-та минута.

Пловдивчани се изравниха с днешния си съперник на трета позиция с актив от 35 точки. Лидерът Нефтохимик вече има 40 след минимален успех с 1:0 над Левски (Карлово). Вторият Загорец пък нямаше проблеми с Карнобат и победи с 4:0 и е на три точки зад лидера.