Марица победи с 0:2 Извор в отложен мач от 22 кръг в Трета лига - Югоизточна група. Двубоят се игра на стадиона в село Горски извор. По този начин "жълто-сините" запазиха лидерската си позиция във временното класиране, като възпитаниците на треньора Николай Димитров са с мач повече.

Двата отбора изиграха доста интересен и двуостър мач. През първата част пловдивчани владееха инициативата и създадоха няколко изгодни за гол ситуации. В 33-та минута, след центриране от корнер, се получи разбъркване в наказателното поле на домакините. Голмайсторът на Марица Олджай Алиев се оказа най-съобразителен и успя да открие резултата с удар отблизо. През втората част домакините се опитаха да променят развоя и създадоха 3-4 доста опасни положения пред вратата на Илия Николов, като при едно от тях, след диагонален удар по земя, топката облиза страничната греда. Пловдивчани дочакаха своя момент за втори гол. В 86-та минута Олджай Алиев пое топката в средата на терена, премина човек и изведе в много добра позиция Петър Шопов, който завърши по най-добрия начин и оформи крайното 0:2 с дебютния си гол за Марица.

Маричани остават лидер във временното класиране с актив от 62 точки. Втори е "Черноморец" с 60, а трети "Загорец" с 59, като двата тима са с мач по-малко. В събота "Марица" е домакин на "Димитровград". Двубоят е от 17 часа на стадион "Марица".

Марица: Илия Николов, Величко Величков, Димитър Аврамов, Даниел Спасов, Николай Парнаров, Христо Янчев, Милен Танчев, Сами Мехмедов, Олджай Алиев (Георги Иванов), Александър Праматаров (Теодор Фърков), Георги Георгиев (Петър Шопов)

Извор: Тодор Малинов, Недко Бръмчев, Йордан Николов, Стилян Бръмчев, Никола Данчев, Митко Плахов, Спас Милушев, Атанас Велев, Станислав Дечев, Атанас Савов, Христо Христов