Марица загуби първата си контрола по време на лятната подготовка. Маричани загубиха с 1:2 от Арда спаринга в Момчилград между двата отбора. Арда е един от четиримата ни евроучастника, тимът ще играе срещу Апоел Беер Шева в Купата на Конференциите. Марица е новак във Втора лига.

Един от новите попълнения на маричани Мариян Тонев откри в 18-та минута, след като се възползва от грешка на Милен Стоев остана сам срещу вратаря на Арда и вкара.

Марица водеше до 64-та минута, когато Тонислав Йорданов успя да изравни. Арда получи дузпа, която нападателят вкара.

Александър Георгиев в 78-та минута успя да засече центриране с глава в наказателното поле и направи пълен обрат за Арда.

В сряда Марица ще играе срещу дублиращия отбор на ЦСКА 1948 втората си контрола.