Марица постигна победа с 3:0 над Созопол в среща от 5 кръг от шампионата във Втора лига. "Жълто-сините" не оставиха съмнение в превъзходството си, като създадоха доста положения, от които реализираха три. Възпитаниците на треньора Николай Димитров демонстрираха приятен футбол на добро темпо, с агресия в офанзивен план и доста скорост при атаките си.
Домакинството бе едва второ за пловдивчани от началото на сезона, а резултатът зарадва привържениците на тима в прохладната съботна вечер.

Срещата започна с няколко бързи атаки към вратата на гостите. В 10-та минута капитанът Валери Домовчийски намери Димитър Аврамов по фланга, а той центрира остро в наказателното поле. Станислав Маламов отигра триково с пета, но не успя да изненада вратаря Бояджиев и той отрази. В 12-та минута след страхотна атака бе намерен Веселин Марчев, който наскорост навлезе от фланга към наказателното поле надигравайки последователно защитник и вратаря и откри резултата. Само 3 минути по-късно упражнението бе повторено, но този път Марчев реши да търси с пас негов съотборник в наказателното поле, но подаването бе пресечено. Гостите отговориха с два неточни удара. Симеон Вешев можеше да удвои в средата на полувремето, но ударът му премина малко над напречната греда. В 32-та минута отново Вешев създаде опасност, след като отне топката след тъч и стреля, но Стамен Бояджиев улови.

И през втората част футболистите на Марица бяха по-дейни на терена. В 47-та минута Димитър Аврамов засече с глава центриране от корнер, но стражът на Созопол внимаваше и улови. В 52-та минута Станислав Маламов бе изведен на добра позиция между двама защитници, но след рикошет ударът му излезе в корнер. В 57-та минута Веселин Марчев се пребори за една топка и напредна към наказателното поле, след което с гръб пусна хитър пас към непокрития Радослав Апостолов. Той с отличен, премерен удар намери долния десен ъгъл на вратата на Созопол за 2:0. В 61-та минута, записалия много силен мач Веселин Марчев отправи хубав диагонален удар, който премина покрай вртатата на противника. Гостите така и не успяваха да създадат опасност пред Илия Николов в тези минути. Макар често да организираха атаки те не водеха до удари към записалия 256-ти мач за Марица страж. Гостите отделиха доста сили за разправии със съдиите, като това им донесе три жълти картона, два от които за треньора и помощник треньора на тима. Рожденикът Мартин Газиев можеше да отбележи от свободен удар по диагонал спрямо вратата. Той стреля в близкия ъгъл, но вратарят отрази. Милен Танчев също стреля силно на два пъти, но и двата удара не бяха точни. В 73-та минута Радослав Апостолов покачи на 3:0, отбелязвайки втория си гол в мача. След неговия диагонален удар топката първо срещна старничната греда, след което мина зад голлинията, а в последствие бе избита. Петнайсетина минути преди края на мача гостите стигнаха до удар от средна дистанция, но топката излезе в аут, а на два пъти Илия Николов излизаше за да пресече центрирания към наказателното поле. До края на мача пловдивчани имаха още 3-4 добри възможности за гол, но резултатът остана непроменен - 3:0.

Така Марица записа напълно заслужен домакински успех над Созопол и вече има 6 точки в актива си.
Следващата събота възпитаниците на треньора Николай Димитров гостуват на Янтра. Срещата е от 18 часа на стадион "Христо Ботев" в Габрово.

Марица: Илия Николов, Мартин Газиев, Георги Иванов (Йордан Пейчинов), Димитър Аврамов, Илиян Йорданов (Петър Атанасов), Радослав Апостолов, Христиан Димитров (Милен Танчев), Станислав Маламов (Дъглас Иваноф), Симеон Вешев, Веселин Марчев, Валери Домовчийски (Стефан Попов)

Созопол: Стамен Бояджиев, Диян Молдованов (Тодор Петков), Мариян Димитров, Петър Генчев, Димитър Жеков, Георги Господинов, Панайот Пасков, Галин Димов (Даниел Иванов), Антонио Ласков (Кристиян Парашкевов), Тома Ушагелов, Ерик Почански