Марица победи Янтра в домакинска среща от 15-ти кръг от първенството във Втора лига. Двубоят се игра в събота пред малко зрители, заради ограниченията за зрители без „зелен“ сертификат. Момчетата на треньора Николай Димитров изиграха силно първо полувреме и си осигуриха добър аванс, а през второто успяха за затвърдят победата.

Марица имаше превъзходство през цялото първо полувреме и създаде доста положения. Няколко разбърквания пред вратаря на гостите едва не завършиха с гол, а Мариян Тонев и Веселин Марчев можеха да отбележат след добри комбинации. В 18-та минута, при поредното меле в наказателното поле, Александър Праматаров получи на границата на наказателното поле и с хубав удар откри резултата. "Жълто-сините" продължиха да нападат и в 23-та минута отново Алекс Праматаров обстрелва вратата, а Валери Домовчийски засече с глава и реализира за 2:0. До края на полувремето маричани пропуснаха още няколко добри положения, като най-близо до нов гол бе Алекс Праматаров в 29-та минута.

В началото на втората част гостите се опитаха да се върнат в мача и създадоха няколко интересни ситуации, но вратарят Илия Николов бе на висота. Весели Марчев надигра цялата отбрана на гостите по десния фланг в 50-та минута, но завършващият му удар премина на сантиметри встрани от целта. Малко преди това, след хубав удар, топката се оплете в мрежата на Янтра, но от външната и страна. Пловдивчани се отпуснаха в тези минути и това можеше да им изиграе лоша шега, но те успяха да се върнат в обичайния си ритъм и в 61-та минута Мариян Тонев засече неспасяемо с глава перфектно центриране от корнер за 3:0. До края на срещата имаше не малко единоборства, а съдията показа доста картони за леки нарушения. Гостите от Габрово стигнаха до почетно попадение в 71-та минута, а то бе дело на Венцислав Славов. До края на мача пловдивчани имаха още 1-2 хубави положения, а стражът Илия Николов се наложи да се намесва на два пъти след опасни ситуации, създадени от габровци.

Така Марица прибави 3 точки към актива си и с 24 продължава да заема място в горната половина на таблицата. На отбора предстоят няколко тежки двубои. На 3-ти ноември, от 14:30 часа, "жълто-сините" гостуват на Миньор в Перник, а на 7-ми, от 12:45 приемат в Пловдив лидера Етър. И двата мача ще бъдат предавани пряко в ефира на Диема Спорт. На 16-ти ноември Марица ще изиграе отложения си мач с Левски (Лом).

Марица: Илия Николов, Ангел Грънчов, Георги Иванов, Димитър Аврамов, Симеон Вешев, Янко Ангелов, Станислав Маламов (Айкут Янъков), Александър Праматаров (Милен Танчев), Валери Домовчийски (Мартин Газиев), Веселин Марчев (Теодор Фърков), Мариян Тонев (Сами Мехмедов). РЕЗЕРВИ: Петър Начев, Йордан Пейчинов. Треньор: Николай Димитров

Янтра: Богомил Цинцарски, Мартин Ангелов, Костадин Гаджалов, Преслав Петров, Симеон Чатов, Владимир Мичев (Иван Петков), Петър Казаков, Ивайло Иванов, Тони Иванов, Георги Недков, Венцислав Славов.