Манчестър Сити Буквално се подигра с Челси, като го му нанесе най-срамната загуба от 28 години насам. Гражданите разнищиха лондончани с 6:0 на "Етихад", като водеха с 4:0 още до 25-ата минута след попадения на Стърлинг, Агуеро (2) и Гюндоган. Аржентинецът оформи своя хеттрик от дузпа в 56-ата минута, а малко по-късно бе сменен, за да обере аплодисментите на публиката. Агуеро изравни Алън Шиърър със своя 11-ти хеттрик във Висшата лига. Стърлинг оформи крайното 6:0 десет минути преди края.

След разгромната си победа Сити се изкачи на върха в класирането. Отборът на Гуардиола има 65 точки, колкото има и Ливърпул, но е с по-добра голова разлика. "Гражданите" обаче са изиграли един мач повече от мърсисайдци.