Манчестър Сити грабна Купата на Лигата в Англия за втора поредна година, след като спечели финала срещу Челси след 0:0 в редовното време и продълженията и 4:3 при дузпите. Жоржиньо и Давид Луис пропуснаха от бялата точка за лондончани, а удар на Льорой Сане бе спасен от Кепа. Испанският вратар се превърна в главно действащо лице, след като отказа да бъде сменен минута преди края на продълженията. След мача мениджърът на Челси Маурицио Сари даде обяснение за ситуацията: Стана недоразумение. Аз не разбрах какво точно му има на Кепа и осъзнах, че не е контузен едва когато докторът ни се върна на скамейката. Мислех, че става дума за схващане и затова поисках смяна, но всъщност Кепа нямаше проблем и можеше да пази при дузпите, заяви Сари. Защо се насочих към тунела? Трябваше ми малко време, за да се успокоя. Кепа разбра, че искам да го сменя заради травма, каза, че всичко е наред и беше прав. После поговорихме и изяснихме ситуацията, добави италианецът.

Отборът на Гуардиола доминираше през първото полувреме, но след почивката постепенно отстъпи инициативата и Челси стигна до две великолепни възможности да поведе. В продълженията Сити бе по-близо до гол, но попадение не падна и победителят трябваше да бъде решен след дузпи.  Ман Сити печели четвърти трофей в ерата на Пеп Гуардиола, като два от тях са в този турнир. "Гражданите" са победители в Купата на Лигата за четвърти път в последните шест години.